Akumulatory i zasady ich prawidłowej konserwacji

Zima i niskie temperatury to czas próby i chwila prawdy dla akumulatora - jeśli ktoś lubi niespodzianki to może sobie czekać ale jeśli chcesz mieć pewność, że Twój pojazd "zapali" bez problemu przy pierwszym mrozie, to zadbaj o to aby sprawdzić stan akumulatora już teraz. Oczywiście - jak zawsze, to jest Twój wybór.

Nie czekaj na mrozy - zrób to zawczasu...

Zapewne nieraz spotkali się Państwo z przypadkami głębokiego rozładowania akumulatorów, które niestety niejednokrotnie doprowadzały do ich nieodwracalnego uszkodzenia. Być może udałoby się uniknąc takich sytuacji, gdyby akumulatory poddawane byly prawidłowej obsłudze.

Dostępna do pobrania jako plik PDF broszura, przypomni Państwu praktyczne wskazówki dotyczące konserwacji akumulatorów. Jesteśmy przekonani, że zastosowanie się do nich, przyczyni się do przedłużenia żywotności akumulatorów i tym samym do obniżenia kosztów eksploatacji pojazdów MAN.

Zwłaszcza, że doprowadzenie do głębokiego rozładowania akumulatora, oznacza niejednokrotnie jego nieodwracalne uszkodzenie.
Być może niekiedy udałoby się uniknąc takiej sytuacji, gdyby akumulator poddawany byly prawidłowej obsłudze.

A już na pewno nie można dopuszczać do sytuacji takiej jak ta pokazana na ilustracji powyżej.

O tym jak dbać o akumulator w codziennej jego eksploatacji można przypomnieć sobie podczas lektury załączonego poniżej materiału. Broszura dostępna do pobrania po kliknięciu w guzik "Pobierz jako plik PDF" widoczny po prawej stronie (lub poniżej jeśli akurat oglądasz tę stronę na smatrfonie lub tablecie), udzieli Państwu praktycznych wskazówek dotyczących konserwacji akumulatorów. Jesteśmy przekonani, że zastosowanie się do nich, przyczyni się do przedłużenia żywotności akumulatorów i tym samym do obniżenia kosztów eksploatacji pojazdów MAN.

Zapraszamy do REMO-CAR - szczególnie w razie problemów!